aktualizace - 7.1.2020  

 

 

       ČLENOVÉ   KONTAKT   VÝSTAVY   ODKAZYDOMŮ

AKTUÁLNĚ  PŘEDPISY SCHK  CENÍK SCHK  STAHUJ                

~ AKTUÁLNĚ ~


ZÁKLADNÍ ORGANIZACE 1.SLEZSKÁ KOČIČÍ

si Vás dovoluje pozvat na
MEZINÁRODNÍ VÝSTAVY KOČEK

ve dnech 11.1.2020 + 12.1.2020
na Výstavišti Černá louka

SITUACE V POLSKU
Překlad odpovědi od Felis Polonia o situaci s panleukopenií v Polsku

V reakci na oficiální požadavek ze strany Komise pro zdraví a pohodu koček CSCH-SCHK (schválený ÚOK) bych vás chtěla ujistit, že Felis Polonia sleduje pečlivě veškeré informace, které se objevují.

Je znepokojivé, že tyto informace pocházejí především ze sociálních sítí, které nemohou být považovány za zdroj důvěryhodných informací vzhledem ke snadnosti manipulace s informacemi. Výbor Felis Polonia by rád zdůraznil, že nechceme zlehčovat situaci, ale chceme se spoléhat pouze na důvěryhodná data.

Polská veterinární inspekce monitoruje všechna hlášení významně zvýšené míře nemocnosti  a do dnešního dne není publikována žádná oficiální informace na oficiální webu. V tomto jsme i proaktivní, nečekáme na oficiální stanoviska ale zaslali jsme i přímý požadavek ohledně této situace. Naše federace v průběhu posledních 3 měsíců nedostala žádné oficiální hlášení, žádná věrohodná data od žádného z chovatelů ani od veterinářů – vše je založeno jen na diskuzi po sítích.

Výbor organizace Zory se rozhodl zrušit výstavu , bylo to suveréní rozhodnutí organizace založené právě na diskuzích na sítích, opět bez jakýchkoli podkladů. Toto vysvětlení máme přímo od nich, neb jsme se ptali proč došlo ke zrušení výstavy – jejich výstava byla pod patronací Felis Polonia.

Co se týká výstavy ve Waršavě, SMK Jedynka, organizátor, se rozhodl vyhovět očekáváním vystavovatelů a došlo ke zpřísnění veterinárních a výstavních pravidel. Nebyl zde žádný další oficiální požadavek. Hlavním důvodem pro zrušení této výstavy bylo nedostatečné množství koček dle pravidel FIFe.

Takže když vše shrneme, rádi bychom vás ujistili, že pokud získáme jakákoliv důvěryhodná data o zvýšení výskytu onemocnění, bude vás bez odkladu informovat. Nyní víme je to, co je publikováno na sociálních sítích. A to nejsou důvěryhodná data.

Felis Polonia bude vždy směrovat své aktivity k podpoře zdraví a pohody koček a bude vždy spolupracovat s FIFe. 

Jménem Felis Polonia
Anna Duraj
Generální sekretář výboru Felis Polonia

Poznánka překladatele.:
Komise pro zdraví a pohodu koček připravuje doporučení pro organizátory výstav, která mají za cíl minimalizovat riziko přenosu jakéhokoliv infekčního onemocnění na výstavách, tak aby naše kočky zůstaly zdravé.

Martin Urban

http://catshow.formees.com/f/ostrava/

propozice ke stažení

ČESKÉ

ENGLISH

Vážení  členové, 

podle  aktuálních  předpisů Českého  svazu  chovatelů,  jehož  součástí  je  i  odbornost  koček, je   třeba, aby   člen  zaplatil  členské  příspěvky  na rok 2020  nejpozději do  konce  roku 2019

Zdvořile  tedy  žádáme  o   zaplacení  částky 500,- Kč 
na  účet  naší SO č.ú.  187599366/0300.

 


 

Pro  členy  naší   základní  organizace   jsme  zajistili 10% slevu na ubytování v hotelu pro kočky Hotel “Paula“ Kozmice, který kočičkám nabízí kvalitní zázemí v nově zrekonstruovaných klimatizovaných prostorách. O úrovni hotelu se můžete přesvědčit osobně.

Podívejte se na webové stránky hotelu a domluvte si návštěvu s jeho provozovatelkou paní Novákovou.

www.hotelprokocky.net          www.bluefortune.cz

Adéla Nováková, 603 324 404

Pro  členy  naší   základní  organizace   jsme  zajistili  u   naší  paní  veterinářky  MVDr. Magdy  Baronové   zvýhodněné  ceny  za   očkování  a  čipování  Vašich  mazlíčků. Paní  doktorka  samozřejmě  poskytuje  v  ordinaci  na  ul. Šolcova 681/23  v Ostravě  -  Hrabové  kompletní  služby  veterinárního  lékaře.

Mobil  MVDr. Magda  Baronová :  737 772 426


 


--- top ---